#behmestemstastnychlasek

Vzhůru na Běh městem šťastných lásek. Byly otevřeny registrace pro osmý ročník

Počínaje dnešním dnem se můžete přihlašovat do letošního Běhu městem šťastných lásek. Organizace Sdílení totiž otevírá registrace na již osmý ročník této události, která tradičně podpoří péči o umírající a vážně nemocné v domácím prostředí.

„Jsme rádi, že můžeme konečně spustit registrace. Od začátku roku zaznamenáváme velký zájem o další ročník. Lidé se nás ptají na termín a další detaily,“ těší se na letošní Běh městem šťastných lásek vedoucí fundraisingu organizace Sdílení Eva Švecová.

Před letošním ročníkem se Sdílení snažilo účastníkům běhu co nejvíce vyjít vstříc. Díky tomu bude nyní registrace snadnější a přehlednější než kdy dříve.

„V této oblasti jsme přichystali několik novinek. Tou hlavní je, že jsme se rozhodli vytvořit nové webové stránky určené výhradně Běhu městem šťastných lásek. Díky nim je nyní registrace mnohem jednodušší,“ prozrazuje Švecová.

Jak už bývá v posledních letech zvykem, i letos se Běh městem šťastných lásek uskuteční na přelomu července a srpna v historickém centru města Telč a potrvá celý týden. Vše začne v neděli 28. července v 10:00 společným startem. Od 29. července do pátku 2. srpna budou startovní brána a stánek organizace Sdílení na náměstí otevřeny vždy od 10 do 17 hodin. V sobotu 3. srpna běh vyvrcholí. Během závěrečného dne bude možné přijít si zaběhat od 10 do 14 hodin.

Účastníci si opět budou moci vybrat z delší a kratší trasy. Kompletní varianta povede historickým centrem Telče. Začne se na náměstí a následně se poběží přes zámecký park, po hrázi rybníka až k sídlu Sdílení a poté zpět na náměstí. Celý úsek měří 3 kilometry. Kratší verze čítá 1,5 kilometru, přičemž místo startu a cíle zůstávají stejné. Každý účastník obdrží v cíli perníkovou medaili a děti také diplom.

Výtěžek z akce poputuje na podporu péče o vážně nemocné a umírající v jejich domácím prostředí. Zatímco cena startovného pro dospělého účastníka činí 200 Kč, děti vyjde účast o polovinu levněji. Rodinný balíček, který zahrnuje dva dospělé a neomezený počet dětí, stojí 500 Kč. Registrovat se můžete ZDE.